ВИКОРИСТАННЯ БЛОКЧЕЙН-ТЕХНОЛОГІЙ У ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2011

ВИКОРИСТАННЯ БЛОКЧЕЙН-ТЕХНОЛОГІЙ У ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ

02.05.2023 08:38

[2. Economic sciences]

Author: Гапонюк Микола Анатолійович, кандидат економічних наук, професор, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, м. КиївБлокчейн-технології мають потенціал змінити підхід до фінансових операцій та зберігання даних в цифровому світі. Ці технології можуть забезпечити більшу безпеку, прозорість та ефективність в галузі фінансів.

Метою роботи є вивчення можливостей використання блокчейн-технологій у фінансовій сфері, а також аналіз проблем, пов'язаних з цими технологіями та розгляд шляхів їх вдосконалення.

У фінансовій сфері блокчейн може бути використаний для забезпечення безпеки транзакцій та підвищення їх швидкості, а також для відстеження походження коштів і перевірки їх легітимності. Один з найбільш відомих прикладів використання блокчейн-технологій - це криптовалюта Bitcoin. Система Bitcoin використовує блокчейн для зберігання транзакцій та забезпечення безпеки та конфіденційності даних. Більше того, деякі країни, такі як Японія та Швейцарія, визнали Bitcoin як законний засіб платежу, що свідчить про значний успіх та визнання цієї технології у світі. Слід зазначити, що аналітики Markets and Markets [1] прогнозують ріст ринку блокчейн з 210,2 млн дол. у 2016 р. до 2 312,5 млн дол. у 2021 р. за загальнорічного темпу росту 61,5%[2].

Застосування блокчейн-технологій в Україні досить актуальне питання, яке знаходить втілення в різних сферах економіки і державного управління. Наведемо деякі приклади застосування блокчейн-технологій в Україні.

У 2015 році українська податкова система була перетворена на електронну форму, що дозволило покращити її ефективність та зменшити корупцію. У 2019 році запроваджено блокчейн-технологію в електронну систему податкового адміністрування, що дозволяє автоматизувати процеси оподаткування та зменшити кількість помилок при обробці даних.

У 2020 році в Україні була створена електронна платформа для торгівлі облігаціями на основі блокчейн-технології. Ця платформа була розроблена НБУ у співпраці з ЄБРР. Її основна мета полягає в забезпеченні більш прозорої, безпечної та швидкої торгівлі облігаціями. Ця платформа є першою у своєму роді в Україні та дозволяє учасникам ринку бути впевненими в законності торгів та отримувати доступ до інформації про угоди в режимі реального часу.

Також, українська компанія Distributed Lab розробляє блокчейн-рішення для банківської сфери. Їх продукт TokenD дозволяє банкам створювати та управляти своїми власними цифровими активами та створювати нові фінансові інструменти. Ця технологія дозволяє збільшити ефективність банківської діяльності та знизити витрати на її проведення.

Окрім того, в Україні також активно розглядається можливість використання блокчейн-технології у сфері публічних закупівель. Наприклад, стартап Prozorro.Sale запроваджує блокчейн для забезпечення безпеки та прозорості торгів з державним майном та активами. Це дозволить запобігти корупції та забезпечити дотримання процедур закупівель.

Якщо продовжувати розвиток та впровадження блокчейн-технологій в Україні, можна очікувати подальший розвиток фінансових технологій та покращення фінансової системи в країні. На жаль, є деякі проблеми, пов'язані з відсутністю чіткого законодавства, яке б регулювало використання блокчейн-технології в різних сферах, а також з недостатнім розвитком інфраструктури та кадрового забезпечення. Тому важливо розробляти та впроваджувати нові законодавчі акти, створювати умови для розвитку інфраструктури та підготовки фахівців у сфері блокчейн-технологій, щоб забезпечити подальший успішний розвиток та використання цієї технології в Україні.

Література

1.Blockchain Market worth 2,312.5 Million USD by 2021. Markets and Markets. Available at: http://www. marketsandmarkets.com/PressReleases/blockchaintechnology.asp

2.Кавецький В.Я.( 2018) Застосування блокчейн-системи у фінансовій сфері. Економіка та управління національним господарством. 2018. №2 (130).с.14-18

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукова спільнота - інтернет конференції

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення