СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ ВІДНОСИН НА ГЛОБАЛЬНОМУ РІВНІ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2011

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ ВІДНОСИН НА ГЛОБАЛЬНОМУ РІВНІ

27.06.2023 08:26

[2. Экономические науки]

Автор: Дон Ольга Дмитрівна, кандидат економічних наук, доцентка кафедри економіки та управління національним господарством, Дніпровський національний університет імені Олеся ГончараМіжнародні транспортні відносини мають важливе значення для глобальної взаємодії, розвитку світової торгівлі та співробітництва між країнами. Вони сприяють покращенню доступу до ринків, обміну ресурсами, розвитку національних економік, науково-технічній співпраці між країнами, а також зближенню різних культур і народів. На глобальному рівні міжнародні транспортні відносини стикаються з наступними проблемами, які компаніям потрібно враховувати при організації міжнародних перевезень:

1. Геополітичні та регіональні конфлікти - конфлікти між країнами та геополітичні напруження мають дуже великий вплив на міжнародні транспортні відносини. Санкції, бойкоти та інші обмежувальні заходи спричиняють перешкоди в перевезеннях та впливають на доступність транспортних послуг.

2. Безпека міжнародних перевезень - загрози терористичних атак, піратства та незаконних дій на транспортних маршрутах ставлять питання щодо безпеки перевезень. Країни мають співпрацювати для розробки спільних стратегій та заходів для забезпечення безпеки транспорту та боротьби з транснаціональними загрозами.

3. Екологічні виклики - транспорт є одним з найбільших джерел викидів парникових газів та інших забруднюючих речовин. Зменшення негативного впливу транспорту на довкілля та розвиток екологічно безпечних транспортних систем є одним з пріоритетних завдань на глобальному рівні.

4. Регуляторні розбіжності - різні країни мають різні норми, стандарти та правила, що стосуються безпеки, екології та інших аспектів. Це може призводити до неузгодженості і розбіжностей у регулюванні, що ускладнює міжнародні перевезення та співробітництво між країнами.

5. Технологічні виклики - швидкий технологічний прогрес вимагає адаптації транспортних систем до інновацій, таких як, дрони для доставки, електричні транспортні засоби тощо. Запровадження новітніх технологій та стандартів є  викликом для синхронізації та взаємодії між різними країнами та секторами транспортної індустрії.

6. Фінансові кризи та економічна нестабільність - фінансування та інвестиції у транспортну інфраструктуру та технології є важливими для розвитку міжнародних транспортних відносин. Дефіцит фінансових ресурсів обмежує можливості розширення, модернізації та покращення транспортної інфраструктури. Економічні кризи, валютні коливання та інші економічні фактори впливають на зміну попиту на транспортні послуги. Нестабільність економіки країн зменшує обсяги перевезень та інвестицій.

7. Інформаційні технології та кібербезпека - зростаюче використання інформаційних технологій у транспорті створює нові виклики в сфері кібербезпеки. Злами, кібератаки та вразливості інформаційних систем негативно впливають на безпеку та надійність транспортних послуг.

Таким чином, міжнародні транспортні відносини є важливим елементом глобального співробітництва і взаємодії між країнами, а зазначені проблеми на глобальному рівні потребують свого вирішення через постійне співробітництво, діалог та спільні зусилля з боку міжнародних компаній, країн, міжнародних організацій та інших зацікавлених сторін.

Література:

1.Проблеми міжнародних перевезень. URL: https://uts.ua/uk/chernovikproblemy-mizhnarodnykh-perevezen/

2.Kryvoviaziuk, I.V. and Kulyk, Yu.M. Problems of application of information technologies in management of logistic system of the enterprise. Aktualni problemy ekonomiky. 2(150), рр. 254-262.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукова спільнота - інтернет конференції

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення